Jači od sistema!

Danas smo gostovali u Starčevu, utakmica je odigrana na terenu OŠ Vuk Karadžić po izuzetno toplom i sparnom vremenu za ovo doba godine. Domaćini se uvek "pale" na nas i doveli su sve svoje igrače koje imaju. Sa njima na njihovom terenu je uvek napeto i uzbudljivo. Tako je bilo i danas. Mi smo u prvoj četvrtini imali lep početak, međutim oni su igrali veoma agresivnog čoveka, preko granice faula, u prevodu istabali su nas propisno. U stilu trenerske filozofije pravi faulove jer i onako ne može sve da ti sviraju. Izuzetno nam je bilo teško da se priviknemo na taj stil igre. No prvu smo dobili 18:19. U drugoj četvrtini i dalje je toplo, malo smo gubili na svežini izuzetno teško organizujemo igru, rezultat druge 14:15. U trećoj četvrtini utakmica dobija na intenzitetu, i dalje imamo problem, koji nam je danas bio i najveći, a koji nismo otklonili do kraja utakmice a to je loš defanzivni skok. Pokupili su nam sve lopte. Starčevci su izuzetno imali visoku želju protiv nas, da nas dobiju, recimo Omoljicu nisu dobili već decenijama, ali protiv njih se tako ne bore. Mi smo očigledno snažan motiv da igraju maksimalno, i više nego što mogu. Lopta se odbijala u polje a gde su je oni pokupili i imali su više napada od nas. Još jedan je bio problem ulazak njihovog snažnog igrača-centra kroz našu sredinu, gde su iz te situacije dosta koševa dali. Rezultat III 16:16. U četvrtoj četvrtini igra se rasplamsala. Odigrali smo  bolju  odbranu, ali smo promašivali neshvatljivo zicere, možda je opravdanje što smo dobijali udarce. Ipak i u četvrtoj četvrtini posle rezultatske klackalice uspevamo da posle promašenih slobodnih bacanja i jedne i druge ekipe ipak odbranimo poslednji napad i zasluženo trijumfujemo. Zapisnički sto i semafor je često bio u neskladu, za neke koševe smo morali da intervenišemo da ne bi nestali. Rezultat IV 15:14. Konačan rezultat KK Borac Starčevo -KK Družina Kozlovac 63:64. Za nas su igrali : Dimi, Dušan, Aca, Lima, Joca, Dragan, Kolja, Vlada, Peca, Daki, Perica. Trener Balan Dragan. Čestitam momcima na pobedi i pored teških uslova za igru. Sledeće kolo subota u 18h u Crepaji sa Ilandžom.

Kretanje rezultata u IV periodu: 48:50, 51:50, 52:50, 55:50, 55:52, 57:52, 57:54, 57:57, 59:57, 59:60, 61:60, 61:62, 63:62, 63:64. Pobeda!!

Zadnji minut niko nije pogodio koš, iako su bila slobodna bacanja.