-1

Danas smo odigrali uzvratnu utakmicu sa ekipom KK Jedinstvo iz Kačareva, to je utakmica van konkurencije i služi za razigravanje igrača sa manjom minutažom ili za nametanje igrača treneru. U prvoj četvrtini krenuli smo sa dokazanom  prvom postavom, oni su dobro otvorili utakmicu, igrali našu igru i u odbrani i u napadu. Imali smo prednost od oko 7 poena. Sve je funkcionisalo, što je treneru otvorilo mogućnost da u ranijoj fazi uvede igrače iz mlađeg pogona i igrače koji slabije treniraju u teren. Već u drugoj četvrtini, posebno u završnici ovog perioda dolazimo u probleme, što se rezultatski odmah jasno vidi. Kačarevci  uspevaju da vrate minus iz prvog perioda i uhvate priključak za dalje. Prednost od 1 koša nije zadovoljavajuća, međutim igra se i dalje posle pauze. U trećem periodu dolazi do sve većeg pada u igri, nekih nejasnih igračkih poteza (to su potezi koje nismo nikada vežbali) dolazi do nesigurnosti, nervoze i pogoršanja u igri, što je izazvalo da sada protivnik diktira ritam, a mi pratimo njih. Trebali smo već da pobedimo do sada (do III perioda), ali nemamo igru, igrači sve više greše. Rezultatski pravimo veliki minus od čak 12 poena. U II i III četvrtini smo napravili deficit od čak 18 poena. Ponovile su se greške  iz prve utakmice sa Kovinom, mislili smo da smo to prevazišli ali nismo.  Kada je shvaćeno da ne ide, (rezultatski -12 na početku četvrte, gde smo ugrozili i rezultatsku prednost od +7 iz prve utakmice sa KK Jedinstvom) vršimo određene izmene i krećemo na sve ili ništa, ili da dobijemo ili da smanjimo deficit. Uspeli smo da sačuvamo prednost iz prve utakmice (što je bio mali plan), i za malo ušli u produžetke. Krenuli smo jako i odlučno, smanjivali smo prednost i brzo stigli na -6, njihov trener traži tajm. Dalje se igra se naša igra koja odmah rezultat i dalje smanjujemo na -3, pokušavamo i da pobedimo, promašujemo par šuteva, ali to je igra. Odbrana čovek funkcioniše. Na -3 naš igrač šurtira slobodna bacanja, prvo pogađa, a i drugo pogađa, međutim neubičajena odluka sudije koji poništava drugo slobodno bacanje iz razloga " ranije ušao izvođač bacanja " posle je rekao " prestup izvođača bacanja" tako da se koš poništio (ostalo je -2). Mi pravimo brze faulove, oni prvo daju, drugo promašuju, naši hvataju, kreću u zadnji napad na 15 sekundi, za taj period čak tri puta promašujemo šut, ali ipak hvatamo i dajemo ispod koša za -1. Ostao je žal za tim slobodnim bacanjem koje nam je poništeno. Bili bi produžeci. Treba pohvaliti naše igrače posebno za 4. period igre. Počinju igre koje će odlučivati o raspletu na tabeli u konkurenciji. Rezultat KK Družina Kozlovac -KK Jedinstvo Kačarevo 52:53. Po četrvtinama I 15:09, II 09:14, III 06:19, IV 22:11