Bez odbrane

Današnju utakmicu smo igrali sa ekpom juniora KK Radnički Kovin pojačana sa 2 prvotimca seniora. Utakmica je van konkurencije  ništa nije odlučivala samo košarkaški prestiž. Od samog starta protivnik je nametnuo igru koja njima odgovara, a to je igra bez kontakta sa puno trčanja. Nama to realno  i  iskustveno neodgovara. Umesto da se nametne naš stil igre desilo se obrnuto. mi smo pokušali da budemo brži od daleko mlađe ekipe, jer smo stalno tražili probijanja koji nije naš glavni adut. Prva četvrtina rezultat 15:19. U drugoj četvrtini kuburimo i dalje sa njihovim tempom i aktivnim ukrštanjima iz koga uvek jedan njihov ostaje sam na šutu koji oni u većini slučajeva realizuju. Lutali smo u raspravi koji odbranu da igramo, ali bez truda i želje i borbenosti nijedna odbrana nije svemoguća. Najlošiji element je upravo bio onaj element koji smo trebali da imamo kao prednost -Skok. Iako smo svi višlji od protivnika, ali zbog nedostatka kretnje i snage nemamo skok. Još jedna veoma bitna stvar to što prilikom duela kada se lopta odbije na ničije polje, oni su brži i pokupe loptu sa zemlje, to nije skok ali jeste osvojena lopta. Isti problem je bio i u Omoljici, i on se nastavio i na ovoj utakmici. U napadu bez idejno, pasivno većina igrača, uglavnom smo igrali samo jednu akciju, zapustili smo ostale. nema raznovrsnosti, loše se krećemo, samo je aktivan igrač sa loptom. Druga četvrtina rezultat 17:26.U drugom poluvremenu smo u jednom trenutku malo pripretili, i tek su se navijači ponadali da možemo bolje da odigramo, opet greške, srljanja, sporo vraćanje u odbranu i nešto što nikada nismo radili nepotrebne rasprave među igračimo, ovo je štetno i apsolutno nepotrebno nama kao ekipi i drugarima. Nadam se da to nećemo ponoviti. Rezultat III 19:24. U četvrtoj četvrtini gosti rutinski igraju a mi totalno bez volje, predali smo se odavno ne želimo ni da smanjimo rezultatski minus, počinju licitacije ko treba da igra, malodušnost , predaja, defetizam. Rezultat IV 22:21.

Ukupan rezultat KK Družina Kozlovac -Radnički Kovin 73:90. Iz rezultata se vidi da odbrana čovek nije odradila posao jer smo primili čak 90 poena, što nije zabeleženo da nas ekipa sa 7 igrača napuni do vrha. Nadam se da će već sledeća utakmica sa istim protivnikom biti bolja za nas i da odbrana biti čvršća a napad kolektivniji. Za nas su igrali: Balan K, Ružić, Kolarski, Milić, Dimitrijev I, Krčadinac. Balan D, Nikolić.