Pobeda!!!

Današnju utakmicu smo odigrali na našem terenu, napolju, prvi put ove sezone i pobedili. Utakmica je bila neizvesna tokom većeg dela igre, uprkos tome što smo imali šanse da mnogo ranije prelomimo u našu korist, međutim protivnik se nije predavao tako da je do zadnjeg sekunda bilo neizvesno. Naša igra danas nije bila prepoznatljiva, igrali smo usporeno, sa puno grešaka.. Krenuli smo kao da će biti lako, no momci iz Alibunara su pokazali veliku želju za igrom i nadigravanjem, i kada su gubili od 13-15 razlike uspeli da se vrate u egal, meč učine neizvesnim iako tako nije izgledalo. Po Četvrtinama rezultat I 10:6, II 17:8, III 12:17, IV 11:16. U prvom poluvremenu imali smo dobru igru i rezultat, međutim dolazi do velikog pada u igri u drugom poluvremenu oni uspevaju da postignu dosta koševa iz naših direktnih grešaka, unesu paniku u naše redove i da nas uvuku u egal. To nismo smeli da dozvolimo, ali smo se na kraju nekako ipak provukli i pobedili. Opet problemi sa slobodnim bacanjima. Takođe problemi u prevođenju lopte, gde naši momci se ne oslobađaju lopte na vreme tj. odmah kada ih igrači napadaju, posebno na udvajanju, bez potrebno se driblaju i ponekad izgube loptu. To je greška. Naravno bilo je i dobrih stvari posebno atraktivnih banana i lepih prodora.Odmah treba da se oslobađaju lopte. Bilo je grešaka na brzanju, kada se lopta osvoji pokušava se brzo, prebrzo i onda se pogreši i lopta baci u aut. Izgledalo je kao da smo ležerno pristupili meču. Naš trener je podigao glas i tražio da se igrači uozbilje i pobede. U samoj završnici imali smo prednost prvo 2 poena, ali posle bonusa dobijamo 2 bacanja , naš igrač promašuje oba, ali gosti ulaze ranije, dobija još jedno ponovljeno bacanje koje pogađa, za 3 poena razlike, gosti pokušavaju da poravnaju ali vreme ističe i pobeda za Kozlovac. Konačan rezultat KK Družina Kozlovac Crepaja -KK Budućnost Alibunar 50:47.