Pobeda u Kačarevu!

Prva utakmica ove sezone bila je protiv ekipe KK Jedinstva iz Kačareva. Oni se takmiče u 2.MRL ligi, a u letnjoj ligi igraju van konkurencije sa igračima koji imaju malo manju minutažu. Međutim dobra su ekipa, posebno prvih 5 igrača, dok su ostali igrači mlađi. Mi smo danas nastupili u sledećem sastavu Vlada, Peca, Aca, Beli, Kolja, Davor, Vaki, Lima. Trener Dragan. Prva četvrtina je dobro otvorena preko naših centara za prvi koš, što bi trebali uvek da praktikujemo. Počeli smo igrom čoveka u odbrani, mislili smo da će to bolje da funkcioniše, ali nije. Oni su dosta lako rešavali našeg čoveka, imali otvorene šuteve i pogađali. Dok smo mi imali oko 10 izgubljenih lopti samo u početnom delu igre, što nas je polako "bacalo" u problem. Te lopte što smo izgubili, ili su nam presekli ili su nam ispale, ili su bile slabe da se uhvate. Treba sigurniji pas. Upravo u kasnijem delu utakmice to smo ispravili, što je bilo neophodno za pobedu. Treba istaći Trojku Krčadinac V, skoro sa pola terena u poslednjoj sekundi, koja nam je dala podstrek za dalju igru.  Rezultat I 19:12. U drugoj četvrtini prelazimo na zonsku odbranu,  koja nam donosi određeni kvalitet, bolje hvatamo loptu. Imamo bolju odbranu, koja nam uliva sigurnost. Uspevamo da u samoj završnici smanjimo rezultat na -3. Rezultat II 8:12.

U drugom poluvremenu vodila se ravnopravna borba, mi smo bili za nijansu bolji baš kako rezultat kaže III 16:18. U četvrtoj četvrtini bila je vrlo zanimljiva i takmičarski interesantna , rezultatska  prednost je bila na našoj strani, ali nije to bilo ubedljivo i morali smo biti angažovani do zadnjeg napada. Naša prednost je bila 2-3 poena, kada su domaćini krenuli angažovanije, mi smo odoleli, igrajući odličnu odbranu, tako da smo posle uspeli da polako podižemo prednost i stignemo do maksimalnih 7 poena i pobedu. Morali smo bolje da izvodimo bacanja, tu je dosta izgubljeno koševa. Ubacili smo 6 trojki a domaćin 9 trojki. Rezultat IV 8:16. Konačan rezultat KK Jedinstvo Kačarevo -KK Družina Kozlovac 51:58.