Pregrejali na +36

Teško i toplo vreme od čak 36 stepeni  nije opravdanje za slabu igru naše ekipe. Ušli smo u meč neborbeno  i plašljivo. Bojali smo se duela, bežali od duela, slabo pravili lične i slabo se zalagali na terenu. Nismo se prilagodili na suđenje (sudijama  isto nije bilo lako da sude, jer se svaka odluka komentarisala i domaćini su vršili verbalni pritisak na sudijski par, 99% neosnovanih prigovora domaćina, pre svega su želeli da pobede bez obzira na sve.) morali smo agresivnije da igramo u duelu, a ne da čekamo da nam sude faul, ako ne sude da se predamo. Nema predaje dok igra traje. Odstupili smo od naše igre koja nam je donosila rezultat, u napadu počeli da srljamo, šutiramo pogrešno , bez izgrađene pozicije i tako polako ulazimo u nesigurnost. Previše soliranja na njihove niske igrače, napadamo licem što je apsolutno loše rešenje. Trener nije još uspeo sve igrače da ubedi u svrsihodnost i korisnost igre leđima. Igra licem,  nam nije donela rezultat već deficit u I četvrtini od 6 poena. Rezultat I 16:10. U drugoj četvrtini ipak malo smo igrali bolje i smanjili smo za 1 poen, Rezultat II 14:15. U trećoj četvrtini neki igrači su želeli da budemo agresivniji da zaigramo čistog čoveka(koji nam nikada nije odgovarao) počinje da se prave ogromne rupe u odbrani koji oni koriste kao niži i brži igrači i uz malu galamu publike demotiraju sve naše stubove odbrane. Opet to nepoverenje prema jedinom sistemu kojem možemo da igramo uspešno u odbrani a da budemo u egalu, trener opet popušta i dolazi do raspada naše igre sada i odbrani što rezultira prednošću domaćina u jednom periodu od 15-20 razlike!!!. Rezultat III 20:09!!! Ugrožena je bila i razlika iz prvog meča, a to nismo smeli da dozvolimo, vršimo rotacije igrača ali i povratak na našu odbranu, koja nam odmah vraća i smanjujemo prednost domaćina, u napadu konačno  koristimo mis meč i  igramo kako je trebalo sve vreme da igramo. Razlika domaćina se toplia svo vreme, igrali smo odličnu četvrtu četvrtinu, ali to je malo da bi se pobedilo. U zadnjim minutima čak i presing na domaće, koji greše, mi smanjujemo na 6, pa na 3, ali nije bilo vremena da preokrenemo, oni pogađaju slobodnjak i ostaje 4 za domaće. Rezultat IV 15:27!!!. Da je igrano sve kao u poslednjoj bila bi to glat pobeda, ali eto dok se svi ubede, nas pobede. To je amaterski sport.Ne treba zaboraviti opet veliki broj promašenih slobodnih bacanja čak 14(cela ekipa)!!!!.  Konačan rezultat KK Borac Starčevo -KK Družina Kozlovac 65:61. Sledeći meč nema značaj za nas to je meč za prestiž, ali je obaveza da se igra angažovano zbog naše publike. I da se ide na pobedu....