Utakmica koju smo igrali u 14. kolu sa KK Jadran Golubincima, je bila naša najbolja utakmica u ovom rangu takmičenja do sada, svi naši momci su bili fantastični, borbeni i požrtvovani, to je pristup koji savremena košarka traži. 40 minuta aktivne i angažovane igre uz poštovanje osnovnih taktičkih postavki i dogovora.
Na 6,9 sekundi pre isteka produžetka imali smo dogovor kako da realizujemo napad međutim nismo uspeli da ga sprovedemo i pogodimo koš tako da je na kraju ostalo 90:91 za goste.
Krenimo redom, u prvoj četvrtini dominiramo igramo čoveka u odbrani i kombinovanu zonsku odbranu sa izolovanjem njihovog glavnog igrača, što nam je dalo rezultat.Napad je bio odličan i prvu četvrtinu dobijamo sa 22:14.
U drugoj četvrtini oni kreću agresivnije i "prljavije" sa presingom po celom terenu ali konstantno vršeći pritisak na sudijski par, žaleći se bukvalno na svaku odluku sudija, negoduju, raspravljaju se, spinuju da kao sudije sude za nas, žale se,ističu nezadovoljstvo, sva ne fer sredstva zarad pobede i dobijanje sudija na njihovu stranu. Mi smo na njihov presing dobro odgovorili, kontrama i šutevima, nismo uspeli da realizujemo par koševa koji smo trebali, tako da je rezultat II četvrtine bio 23:24.
U trećoj četvrtini igra se rasplamsava oni igraju sve agresivnije i agresivnije, ali stalno prigovaraju i kukaju na sudije jer su bili u rezultatskom minusu i traže podršku za njihov stil igre, gde oni igraju "patos" košarku po celom terenu, ali posle kada dobijaju blokade izkukavaju faulove i polako kriterijum suđenja se menja . Mi se nismo bunili niti smo prigovarali sudijama, što se ispostavilo kao minus nama. Iako smo dominantni u visini u odnosu na njih svaki naš koš je bio i faul koš, ali to nije suđeno, ali zato naše banane su suđene kao faul. Njihovi igrači su dobijali faulove na prvom koraku, za razliku od nas, mi teško dobijamo faulove sad već zbog tabele i neopravdano lošeg renomea.ovo sve ima posledicu na naše samopouzdanje,što rezultira oscilacijama u igri. Imali smo nažalost i par nerealizovanih kontri ili polu kontri kada smo mogli da se odlepimo ali nismo. Rezultat III 19:25
U četvrtoj četrvtini imamo problem sa demarkacijom, postajemo nervozni i statični tako da grešimo u dodavanju iz auta.U četvrtoj četvrtini sudija ne vidi očigledan nameran "lakat" kapitena Jadrana Gašparevića, nad našim kapitenom, koji leži, sudije ne sviraju faul, ne prekidaju meč, dolazi do koškanja i rasprave igrača. Epilog Diskvalifikujuća greška(DG) za našeg Vladu (koji je do tada dao 3 trojke) i nije imao prava nastupa do kraja meča, i Tenička greška(TG) Kolji i Gašpareviću. Jadran dobija priliku za dva slobodna i napad za njih. U sledećem napadu naš kapiten dobija dva udarca u leđa od strane maleckog Gašparevića, ali lakat našeg kapitena se sudi što je bila čista reakcija.Činjenica je jedna koju niko ne može osporiti je da Jadran na agresivoj igri ima samo26 faulova, dok Kozlovac sa zonom i kombinovanom odbranom ima čak 40 faulova!! razlika za Jadran je samo pola koša!!!. To je ipak ne fer. Čak 6 naših igrača je izbačeno iz igre zbog faulova, a Jadranu samo 2. Pri rezultatu 83:86 naša postava u sastavu Tepša, Kolarski, Margan,Ranča, Stamatov uspeva da dobro odigra u odbrani i napadu izborivši produžetak, košem Ace Kolarskog koji je bio uz faul ali nije suđeno ništa, Jadran napada zadnji napad oko 20sek ali neuspeva ništa rezultat 86:86. U produžetku za nas daju koševe Perica i Sase i rezultat 4:5. Ukupno 90:91.
Čestitao bih našim momcima na pruženoj odličnoj igri i sa nadom da ćemo uvek ovako odigrati bez obzira na protivnika i okolnosti meča.......





